Structuri functionale

Comitet Director

  • Manager (interimar)
    Dr. Elena Codruta NEAGU
    - medic dentist
    absolvent - UMF Targu Mures, Facultatea de Medicina Dentara, promotia 2010
  • Director Medical
    Gabriel NEGOITA
    - medic primar Chirurgie si Ortopedie Pediatrica
    absolvent - Institutul de Medicina si Farmacie Iasi, Facultatea de Medicina Generala, promotia 1982
  • Director Financiar-Contabil
    Liviu Laurentiu VLAD
    - economist
    absolvent - Universitatea Petrol-Gaze din Ploiesti, Facultatea de Finante-Contabilitate, promotia 2003
  • Director de Ingrijiri:
    Mariana BOUROS
    - asistent medical principal, licentiat
    absolvent - Universitatea "Lucian Blaga" Sibiu
  • Secretariat:
    Vasilica MUNTEANU - economist specialist IA(S)
    absolventa - Universitatea "Andrei Saguna" Constanta, Facultatea Stiinte Economice, profil: finante banci, promotia 2008

Consiliul de Administratie

Presedinte
dr. Dragos Catalin COZMA (MS)

Membri
dr. Mihai NEDELCU (CJ Vrancea)
dr. Constantin GAVRILOIU (MS)
dr. Janina Nicoleta LAZAR (DSP)

Membri supleanti
Romeo-Catalin GALES (DSP Vrancea)
Sineta-Gabriela DIEA (DSP Vrancea)
Iuliana MIRCEA (DSP Vrancea)
Aura Lacramioara ESANU (CJ Vrancea)

Invitati
dr. Valentin OCHEAN (Colegiul Medicilor)
as. med. Claudiu GROSU (Sindicatul SANITAS)

Secretariat
ec. Vasilica MUNTEANU

Sefi de servicii / birouri

  • Compartiment juridic
    Secheli Iuliu Cosmin
    - consilier juridic I A(S)
    absolvent - Universitatea "Babes-Bolyai" Cluj, Facultatea de Drept Cluj, profil stiinte juridice, promotia 2003
  • Serviciul resurse umane, normare, organizare, salarizare
    Munteanu Vasilica
    - economist specialist IA(S)
    absolventa - Universitatea "Andrei Saguna" Constanta, Facultatea Stiinte Economice, profil: finante banci, promotia 2008
  • Serviciul tehnic
    Jalba Aurora-Mihaela
    - inginer specialist I A(S)
    absolvent - "Institutul Politehnic" Iasi, Facultatea de Mecanica - Iasi , profil mecanic, promotia 1984
  • Compartimentul Relatii cu publicul:
    Cosma Alina-Georgeta
    - referent de specialitate I(S)
    absolventa - Universitatea "Spiru Haret" - Bucuresti, Facultatea de Filosofie si Jurnalism Bucuresti, profil jurnalism, promotia 2004
  • Serviciul Evaluare si statistica medicala
    Tudoroiu Manuela
    - referent de specialitate I(S)
    absolventa - Universitatea "Spiru Haret" - Brasov, Facultatea de Stiinte Juridice si Administrative - Brasov; profil administratie publica, promotia 2007
  • Serviciul Financiar-Contabilitate
    Gavrilita Mihaela
    - economist
    absolventa - Universitatea Spiru Haret Bucuresti, Facultatea de Contabilitate si Informatica de Gestiune, promotia 2007
  • Serviciul achizitii publice, contractare, aprovizionare, transport
    Pacuraru Iulian
    - jurist
    absolvent - Universitatea Dunarea de Jos Galati, Facultatea de Stiinte Juridice, Sociale si Politice, profil: drept, promotia 2014
  • Serviciul administrativ
    Danila Lucian
    - inginer specialist I A(S)
    absolvent - Universitatea "Vasile Alecsandri" Bacau, Facultatea de Inginerie - Bacau , profil mecanic, promotia 2002
  • Serviciul de prevenire a infectiilor asociate asistentei medicale
    dr. Stoica M. Diana
    - medic specialist epidemiologie
  • Serviciul Managementul Calitatii Serviciilor Medicale
    Dragomir Simona
    - referent specialitate I(S)
    absolvent - Universitatea "Petre Andrei" Iasi, Facultatea de Stiinte Politice, promotia 2004

Consilii

  • Consiliul Etic
    dispozitia 207/2018
    - Presedinte, dr. Mihaila Robert Ioan
    - Membru, dr. Ciocan Adrian Doru - medic primar Chirurgie Generala
    - Membru, dr. Marinescu Bogdan - medic primar ORL
    - Membru, dr. Potop Victor Andrei - medic specialist Pneumologie
    - Membru, as. Danila Scobiola Corina - asistent medical principal Pneumologie
    - Membru, as. Apostu Mihaela
    - Membru, Apostu Mihaela - asistent medical principal sectia Boli Infectioase
    - Membru supleant, dr. Munteanu Ludmila - medic primar Chirurgie Infantila
    - Membru supleant, dr. Pislaru Corina - medic specialist Nefrologie
    - Membru supleant, dr. Dinca Dana Mariana - medic primar UPU
    - Membru supleant, dr. Voinea Daniela - medic primar Neurologie
    - Membru supleant, as. Dumbrava Adrian - asistent medical principal Chirurgie
    - Membru supleant, as. Dobre Nicoleta - asistent medical principal Interne
    - Secretar, ec. Nita Ramona
  • Consiliul Medical
    - Presedinte, dr. Negoita Gabriel
    - Membru, dr. Groza Florin
    - Membru, dr. Cherciu Adriana
    - Membru, dr. Burca Mitel
    - Membru, dr. Ciocan Adrian Doru
    - Membru, dr. Sava Mircea
    - Membru, dr. Mihaila Robert Ioan.
    - Membru, dr. Ifrim Rodica
    - Membru, dr. Andrei Anca
    - Membru, dr. Aignatoaie Mariana
    - Membru, dr. Buleu Mariana
    - Membru, dr. Prodan Mihaela
    - Membru, dr. Munteanu Ludmila
    - Membru, dr. Pislaru Corina
    - Membru, dr. Marinescu Bogdan
    - Membru, dr. Radu Liora Lacramioara
    - Membru, dr. Belmega Calin Andrei
    - Membru, dr. Ioanitescu Beatrice
    - Membru, dr. Scutaru Gina Monica
    - Membru, dr. Groza Doina Lidia
    - Membru, dr. Saulea Manuela
    - Membru, dr. Vasilache Madalina
    - Membru, dr. Mocanu Valentin
    - Membru, dr. Nicolescu Daniela
    - Membru, dr. Dinca Dana Mariana
    - Membru, dr. Florea Gabriela
    - Membru, farm. Potlog Laura
    - Membru, farm. Frincu Constanta
    - Membru, dr. Andronic Viorica
    - Membru, dr. Filip Cristina
    - Membru, dr. Petrea Carmen
    - Membru, dr. Taban Laura Maricela
    - Membru, dr. Lucasievici Silviu
    - Membru, dr. Stoica Diana
    - Membru, dr. Ursescu Vasile

Comisii